Z JAKICH ZABIEGÓW KOSMETYCZNYCH WARTO SKORZYSTAĆ NA WIOSNĘ?

Wiosna to piękna pora roku, gdzie przyroda budzi się do życia. Na wiosnę wiele z nas robi porządki nie tylko w domach i ogrodach, lecz także „porządki urodowe”. Zastanawiasz się, jakie zabiegi będą najlepsze w okresie wiosny? Śpieszymy Ci z pomocą i przedstawimy nasze rekomendacje najlepszych zabiegów na wiosnę dostępnych w Salonach Kandary.

PO PIERWSZE ZŁUSZCZAMY

Po zimie cera jest szara, szorstka i  pozbawiona blasku.  Bardzo często też skóra jest odwodniona i sucha. Z tymi problemami kosmetolodzy Salonów Kandara radzą sobie z łatwością! Pierwszym krokiem do zdrowego wyglądu skóry po zimie jest jej dokładne złuszczenie nagormadzonego, martwego naskórka. W tym celu w każdym Salonie Kandara zapewniamy terapie i zabiegi z wykorzystaniem peelingów chemicznych,  inaczej nazywanego kwasami. Peelingi chemiczne w zależności od rodzaju mają wielokierunkowe działanie. Najważniejszym z nich jest złuszczanie nagromadzonego, martwego naskórka. Złuszczanie cery sprawia, że skóra stymulowana jest do produkcji nowych komórek i głębokiej regeneracji. Po kilku zabiegach z wykorzystaniem kwasów skóra staje się gładka, promienna i gotowa na przyjmowanie składników aktywnych!

JAK DZIAŁAJĄ KWASY (PEELINGI CHEMICZNE)?

Peelingi chemiczne używane w zabiegach kosmetycznych to najczęściej kwasy AHA (alfahydroksy) lub kwasy BHA (betahydroksy). Zabiegi z wykorzystaniem peelingów chemicznych polegają na kontrolowanym złuszczeniu powierzchownych warstw naskórka (warstwa rogowa). Mogą być to zabiegi płytko- i średnio- złuszczające. Dzięki usunięciu zrogowaciałego, martwego naskórka – skóra stymulowana jest do regeneracji. Samo złuszczenie naskórka daje efekt wygładzenia skóry oraz zniwelowania niedoskonałości. Proces regeneracji jest to kolejny efekt, który osiągamy dzięki zastosowaniu kwasów w zabiegach kosmetycznych. Warstwy żywe naskórka stymulowane są do produkcji nowych komórek, dzięki czemu naskórek pogrubia się i staje się bardziej odporny.

Każdy kwas ma inne właściwości i wskazania. Od nich zależy dobór terapii i efekty, jakie zostaną osiągnięte. Część peelingów chemicznych ma konkretne działanie terapeutyczne (lecznicze dla skóry), część z nich doskonale złuszcza nagromadzony i zrogowaciały naskórek, a jeszcze inne działają, jako antyoksydanty. Każdy natomiast wykazuje działanie dermoplastyczne, czyli stymulujące żywe warstwy skóry do regeneracji i poprawy jakości skóry.

NASZE REKOMENDACJE

Jeśli szukasz skutecznych i bezpiecznych zabiegów złuszczania cery rekomendujemy Ci zabiegi z wykorzystaniem peelingów chemicznych hiszpańskiej marki sesderma.

Dla cery suchej polecamy peeling Lactipeel (kwas mlekowy) z dodatkiem witaminy C. Kwas mlekowy naturalnie występuje w skórze, a jego działanie skierowane jest na nawilżenie. Efektem po zabiegu będzie gładka, nawilżona i rozświetlona skóra. 

Dla cery mieszanej i tłustej rekomendujemy peeling Mandelac (kwas migdalowy). Kwas migdałowy zniweluje niedoskonałości i zaskórniki. Efektem zabiegów z wykorzystaniem peelingu Mandelac jest oczyszczona z niedoskonałości skóra.

Dla cery trądzikowej i problematycznej najlepszym wyborem będzie peeling Salipeel Lic (kwas salicylowy). Kwas salicylowy złagodzi stany zapalne, zniweluje niedoskonałości i będzie działał przeciwbakteryjnie. Efektem będzie zdrowa cera!

Dla cery naczyniowej i reaktywnej przeznaczony jest peeling Azelac (kwas azelainowy), który złagodzi stan zapalny, pogrubi wierzchnie warstwy skóry i wzmocni naczynia krwionośne. Peeling azelainowy działa przeciwbakteryjnie, ukoi nadreaktywność cery i wzmocni jej system odpornościowy.

Dla cery szarej i zmęczonej rekomendujemy jeden z bestsellerowych zabiegów z wykorzystaniem kwasu ferulowego i witaminy C – Ferulac Peel. Zabieg ten wymiata wolne rodniki, przywraca skóre zdrowy blask i promienny wygląd. Dodatkowo doskonale nawilża skórę i wygładza drobne zmarszczki.

Dla cery dojrzałej i poprawy owalu twarzy naszym wyborem jest najnowszy peeling marki sesderma – Valencia Peel. Peeling ten to połącznienie działania kwasu salicylowego, kwasu TCA i kwasu ferulowego. Zabiegi z wykorzystaniem peelingu Valencia Peel służą przebudowie skóry na głębokich i żywych jej warstwach. Efektem terapii peelingiem Valencia Peel jest młodszy wygląd cery, zagęszczenie się skóry, wypłycenie zmarszczek oraz poprawa owalu twarzy.

To tylko część peelingów, jakie oferujemy Ci w Salonach Kandara. Każda terapia rozpoczyna się od wnikliwej analizy i diagnozy skóry. Kosmetolog Kandary ustala, który peeling chemiczny będzie idealnie odpowiadał na potrzeby cery. Tylko indywidualne i skorojone na miarę potrzeb zabiegi i terapie przynoszą skuteczne i maksymalne efekty!

Jesteś ciekawa, jakie jeszcze zabiegi polecamy na wiosnę? Bądź z nami, a w kolejnym wpisie dowiesz się, jak ważne jest #nawilżenie skóry!

Napisz komentarz