kandara wrocław

CERA PEŁNA BLASKU

Problem z szarym kolorem cery i przebarwieniami dotyczy wielu kobiet. Powodów występowania nierównego kolorytu skóry może być wiele. Można obwiniać zaburzenia hormonalne, pozostałości po trądziku pospolitym, niektóre światłoczułe leki, czy też najbardziej powszechny czynnik – nadmierną ekspozycję na światło słoneczne.

pastedGraphic.png

OCHRONA, OCHRONA i jeszcze raz OCHRONA

Filtry przeciwsłoneczne najczęściej stają się modne w okresie letnim, gdy wyjeżdżamy na wakacje. Wiele osób zapomina o stosowaniu ochronnych filtrów przez cały rok, bądź też filtry te są za słabe. Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej jest niezwykle ważne w ciągu całego roku, nie tylko w letnich miesiącach, gdyż skóra nawet przy małym nasłonecznieniu narażona jest na szkodliwe działanie promieniowania ultrafioletowego. Szczególnie wrażliwe na promieniowanie są skóry podatne na nierównomierne wydzielanie barwnika i występowanie przebarwień. W takim przypadku już niewielka ilość słońca wywołuje reakcje zapalne w naskórku i przyspiesza nierównomierne odkładanie barwnika w postaci nieestetycznych plam. Skutecznie działające kremy ochronne to połączenie chemicznych i fizycznych filtrów, które zapewnią długotrwałą foto-protekcję. Najbardziej popularne kremy z SPF 50+ tracą swoją moc już po ok. 2 godzinach, a aktywne są dopiero po ok. 30 minutach od ich aplikacji. Warto zatem zapytać swojego kosmetologa o stosowane filtry i ich skuteczność przez cały dzień.

BEZPIECZNE OPALANIE

Kosmetolodzy salonu Kandara beauty polecają stosowanie produktów ze słonecznej linii hiszpańskiej marki kosmetycznej SKEYNODR, która pozwala cieszyć się słońcem. Produkty z linii SUN EXPERTISE działają na dwóch płaszczyznach: zewnętrznej oraz wewnętrznej- sprawiają tym samym, że kąpiele słoneczne stają się bezpieczne i przyjemne. Zawierają w sobie filtry przeciw promieniowaniu UVA i UVB, które skutecznie zapobiegają powstawaniu rumienia posłonecznego i gwarantują pełną ochronę. Dodatkowo produkty z tej linii ochraniają komórki macierzyste przed niszczącym wpływem wolnych rodników, tym samym zapobiegają tworzeniu się zmarszczek, przebarwień posłonecznych oraz utracie jędrności.

AKTYWNA WITAMINA C

W okresie wiosna-lato nie wskazane jest wykonywanie mocnych zabiegów złuszczających skórę, kończy się zatem sezon na usuwanie przebarwień przy pomocy kwasów. Kosmetologia na szczęście nie pozostawia specjalistów bez narzędzia do walki z nierównym kolorytem cery. Doskonałym składnikiem staje się aktywna witamina C, która skutecznie wyrównuje koloryt skóry, niweluje przebarwienia posłoneczne oraz ochrania komórki przed wolnymi rodnikami. Zabiegi z witaminą C są bardzo wskazane w przypadku nie tylko cer z problemami barwnikowymi, lecz również w przypadku szarych cer, skóry palacza. Idealnie sprawdzają się zarówno w przypadku dojrzałych, jak i młodych cer. Witamina C doskonale rozświetla cerę i przywraca jej zdrowy odcień i blask.

ROZŚWIETLAJĄCY ZABIEG SKEYNDOR

Salon kosmetyczny Kandara beauty proponuje zabieg rozświetlający POWER C+ hiszpańskiej marki kosmetycznej Skeyndor jako odpowiedź na potrzeby cer z przebarwieniami, cer szarych, cer palacza oraz cer naczyniowych. Zabieg rozpoczyna się dokładnym demakijażem twarzy, szyi oraz dekoltu, by następnie przygotować cerę do wchłaniania substancji aktywnych przy pomocy peelingu. Rodzaj peelingu dobierany jest indywidualnie według wskazań cery. Podczas zabiegu wykorzystywany jest aktywny koncentrat z 15% stężeniem witaminy C oraz 6% koncentrat z granatu. Składniki te mają za zadania wyrównać koloryt cery, uszczelnić naczynia krwionośne oraz zregenerować i rozświetlić skórę. Maska bazująca na aloesie używa w zabiegu POWER C+ działa głęboko nawilżająco, łagodząco i wzmacniająco. Zabieg kończy się zaaplikowaniem na twarz, szyję oraz dekolt rewitalizującego kremu z linii POWER C+, który również zapewni potrzebną ochronę przeciwsłoneczną. Po zabiegu POWER C+ cera jest widocznie nawilżona i zregenerowana, koloryt wyrównany, a cera pełna blasku.

Kosmetolog
Zofia Piotrowska-Szymik

Napisz komentarz